Marka Kent Manisa

Manisa Güncel

Magnesia’da Mehter Sesi Yükseldi


MANİSA Belediyesi Şehzadeler Mehteri, 473. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinlikleri kapsamında Magnesia Alışveriş Merkez’inde konser verdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği konserde, vatandaşlar parçalara alkışlarla eşlik etti.

473. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinlikleri şehrin dört bir yanında coşkuyla sürerken, Manisa Belediyesi Şehzadeler Mehteri de konserlerine devam ediyor.

Festival boyu çeşitli noktalarda konser veren Şehzadeler Mehteri’nin bugünkü durağı Magnesia Alışveriş Merkezi oldu. Mehter, güzel havayı fırsat bilerek, alışveriş merkezinin bahçesinde yer alan kalabalığa Estergon Kalesi, Hücum Marşı, Genç Osman, Ceddin Deden gibi seçkin eserleri çaldı.

Mesir Macunu Festivali etkinliklerine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Magnesia Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Ezgi Çubukçu, konserinden dolayı Şehzadeler Mehteri’ne teşekkür etti.

Kendilerine destek olan Manisa Belediyesi’ne teşekkür eden Çubukçu, “Bizleri festivalin parçası olarak gören Manisa Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Burada gerçekten coşkulu bir atmosfer yaratıldı. Mehter takımına da bu güzel konserleri için minettarız.” diye konuştu.